Hakkımızda

Örümböcek

*GencliQ CT Kimdir?
GencliQ Crack Team[GCT]; Ters Mühendislik üzerine çalışan 2007 yılında oluşturulmuş bir topluluktur.

*Ters Mühendislik [Reverse Engineering] nedir?
Ters Mühendislik; programların kodlarını inceleyerek daha performanslı bir şekilde çalıştırılmasını, güvenliklerinin test edilmesini vs. işlemleri gerçekleştiren bir programcılık koludur. Genel olarak programların makina dili karşılıkları üzerinde incelemeler gerçekleştirerek amacına ulaşmaya çalışır. Bu amaçlar; bir virüsün çalışması prensibini anlayıp ona antivirüs sistemi geliştirmek olabileceği gibi bir programın lisans sistemini anlayarak ona patch yada keygen yazmak da olabilir.

*GencliQ CT Tarihçesi Nedir?
GencliQ CT olarak faaliyetlerimize 2007 yılının Haziran ayında açmış olduğumuz forum sitesi ile başlamıştık.. İlk olarak gencliq.com adresi ile başladığımız bu maceraya 1 yıl sonra da trgct.com olarak devam ettik ve çalışmalarımızı elimizden geldiği şekilde sürdürmeye de devam etmekteyiz..

*GencliQ CT Amaçları Nelerdir?
1) İlk olarak hedeflenen amaç üyelerin Ters Mühendislik konularında bilgilenmelerini sağlamak olacaktır. Böylece yazılımcılar kendi programlarını daha güvenli şekilde geliştirecekleri gibi diğer üyelerimizin de bu işin inceliklerini daha rahat bir şekilde kavrayabileceklerdir.

2)Daha önceki çalışmalarımızda gerek Türk gerekse yabancı yazılım firmaları hedef olmaktaydı.. Bu yüzden yeni sistemde eğitim üzerine çalışmalar sürdürmeyi amaçlamış bulunmaktayız.. Bu yüzden de team olarak program talepleri ile ilgilenmemeyi düşünüyoruz..

3)Bu işi sadece boş vakitlerimizi değerlendirmek için gerçekleştireceğiz.. Ters mühendisliğin en büyük avantajı algoritma mantığı kazandırmasıdır. Bu sayede düşünebilme gücünüz gelişir programlama konusundaki becerinizde artar.. Bilgisayarı daha iyi anlamaya başlarsınız… Algoritmaları anlamak ve çözüm yolları geliştirmek günlük hayatınızdaki sorunları daha rahat kavramayı ve çözüm yolları geliştirmeyi de sağlar!(Tecrube ile sabittir!!!) Kısaca kafanızın içindeki et parçasını daha verimli kullanabilmeye başlarsınız..

4)Çalışmalarımız daha çok eğitim üzerinde olacak.. Blogumuzda yazılı ve görsel dokümanları takip edebilecek, sizler için hazırlanmış olan crackme, keygenme ve unpackme leri indirip inceleyebileceksiniz.. Ayrıca forum bölümümüzde de göndermiş olduğunuz soruları yanıtlıyor olacağız… Bunların haricinde blog anasayfasından kullanabileceğiniz güncel araçları ve tanıtımlarını da bulabileceksiniz…

*GencliQ CT de Kimler Var?
GencliQ Crack Team Staff